Достапни линкови

САД помогнале во спасувачката мисија во Сомалија


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека американските сили помогнале во неуспешниот обид за спасување на француски државјанин во Сомалија во минатиот петок.
Според Обама, американските сили овоможиле ограничена техничка поддршка на француските сили кои ја водеа операцијата.
XS
SM
MD
LG