Достапни линкови

Протести во Франција против геј браковите


Францускиот претседател Франсоа Оланд
Десетици илјади лица протестираа на улиците на францускиот главен град Париз против плановите за легализација на геј браковите и против дозволата тие да усвојуваат деца.
Мерката ја има поддршката од претседателот Франсоа Оланд, чија Социјалистичка партија го има мнозинството во Парламентот.
XS
SM
MD
LG