Достапни линкови

Венецуела-состојбата на Хуго Чавез поволна


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез
Венецуелските власти соопштија дека претседателот Хуго Чавез добро реагирал на лекарскиот третман за инфекцијата на белите дробови во болницата во Куба и ја опишаа неговата состојба како поволна.
Чавез се бори со инфекцијата откако на 11 декември се оперираше од рак.
XS
SM
MD
LG