Достапни линкови

Македонските ракометари ја забележаа и втората победа


Македонската ракометна репрезентација со 34:30 го победи Катар и со голема веројатност ќе се најде во осминафиналната фаза на Светското ракометно првенство кое се одржува во Шпанија. Македонија со тоа ја забележа втората победа на Мундијалот, а најефикасен на мечот беше капитенот Кире Лазаров со девет голови.
Денеска македонските ракометари имаат слободен ден, а натпреварите ги продолжуваат утре против селекцијата на Исланд.
XS
SM
MD
LG