Достапни линкови

Временска прогноза-облачно и суво


Времето ќе биде облачно и суво, со магла во одделни котлини. Во вечерните часови, во крајните западните делови можен е слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено долж Повардарието. Температурата ќе се движи од два до девет степени.
Во Скопје ќе биде облачно и суво. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе биде до три степени.
XS
SM
MD
LG