Достапни линкови

Светско првенство во ракомет- Македонија : Чиле 30 : 28


Во првиот настап на Светското Првенство во ракомет за мажи, што се одржува во Шпанија, Македонија го совлада Чиле со 30:28. Македонската игра ја одбележаа големи падови и лесно можеше да се случи чилеанците да победат. За влез меѓу 16-те најдобри доволно ќе е четвртото место во групата во Севиља, каде што ќе ги одмериме силите и со Данска, Русија, Исланд, и Катар. Селекции на Чиле и на Катар а наши први противници денесла и утре важат за аутсајдери во нашата група.
XS
SM
MD
LG