Достапни линкови

Загинаа 30 лица при несреќа со автобус во Непал


Илустрација
Триесет лица загинаа во Непал, кога еден патнички автобус излетал од планински пат во западниот реон Доти. Полицијата соопшти дека телата на патниците биле најдени на местото на несреќата, а 12 лица кои преживеале биле префрлени во болница.
Автобусот патувал низ густа магла, но несреќите во Непал на патиштата се чести поради лошата состојба и несовесното возење.
XS
SM
MD
LG