Достапни линкови

Потпретседателот на Венецуела во посета на Чавез во Куба


Потпретседателот на Венецуела Николас Мадуро
Потпретседателот на Венецуела Николас Мадуро ќе отпaтува за Куба во посета на претседателот Хуго Чавез, кој и натаму се наоѓа во болница во Хавана, по операцијата на рак.
Ова ќе биде второ патување на Мадуро во Куба, откако Чавез беше подложен на четвртата операција на рак на 11 декември. Чавез наделава ја пропушти инаугурацијата на неговиот нов претседателски мандат.
XS
SM
MD
LG