Достапни линкови

САД ги осудија нападите во Пакистан


САД ги осудија сепаратистичките бомбашки напади во Пакистан во кои загинаа повеќе од 120 лица во четвртокот. Најкрвавиот напад се случи во градот Куета, главниот град на југозападната провинција Балочистан.
Повеќе од 80 лица загинаа само во двете координирани екслозии предизвикани од бомбаши самоубијци и од експлозија на автомобил насочени кон шиитското малцинство.
XS
SM
MD
LG