Достапни линкови

Српскиот парламент ќе расправа за предлог-резолуцијата за Косово


Средба на српскиот претседател Томислав Николиќ и премиерот Ивица Дачиќ
Српските пратеници денеска ќе расправаат за владината предлог-резолуција за Косово, која е основа за политичките разговори меѓу Белград и Приштина. Претседателот Томислав Николиќ и премиерот Ивица Дачиќ истакнаа дека со тоа е манифестирано државното единство по ова важно национално и државно прашање.
Предлог-резолуцијата и платформата беа усвоени пред три дена на заедничката седница на Владата и шефот на државата.
XS
SM
MD
LG