Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со врнежи од снег


Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од снег проследени со засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три, а дневната од минус еден до четири.
Во Скопје претпладне со врнежи од снег и засилен северозападен ветер. Попладне врнежите ќе престанат и облачноста ќе се намалува. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи на еден степен.
XS
SM
MD
LG