Достапни линкови

Виновникот за експлозиите во Загреб во болница


Загреб
Лицето кое изминатата ноќ било рането во експлозијата во западниот дел на Загреб, признало дека го поставило експлозивот, како и бомбата од пред два дена што експлодира крај железничката станица Подсусед, јавуваат хрватските медиуми, повикувајќи се на извори блиски до истрагата. Загрепската полиција не ја потврди оваа информација, ниту информацијата за приведувањето на распит на 14 лица по експлозијата од изминатата ноќ, за да не влијае на истрагата.
XS
SM
MD
LG