Достапни линкови

Протести против ирачкиот премиер Малики


Илјадници сунитски муслимани и денеска протестираа во Багдад и во други ирачки градови против премиерот Нури ал Малики кој е припадник на шиитските муслимани. Веќе две недели траат овие протести на кои се бара оставка од Малики, ослободување на затворениците сунити и реформирање на антитерористичката легислатива.
XS
SM
MD
LG