Достапни линкови

Временска прогноза-снег, дожд и сонце


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо со врнежи од дожд и снег претпладне и во вечерните часови, во текот на денот со кратки сончеви периоди. Температурата ќе се движи од минус четири најниската утринска до плус шест степени во текот на денот. Во Скопје слично време. Во Скопје слично време и температура до два степена.
XS
SM
MD
LG