Достапни линкови

Уапсена музичка група во Иран


Ирански рапер во американско музичко студио
Иранската полиција уапсила пет членови на музичка група заради сомневање дека продуцирале песни за ирански музичари во САД и дека обезбедувале видео снимки за сателитски канали кои се сметаат за дисидентски,а емитуваат програма на перисиски јазик, јавуваат новинските агенции. Во Иран официјално музиката од Западот се третира како декадентна, а Иранците можат да набават странска музика само преку тајни канали.
XS
SM
MD
LG