Достапни линкови

Продолжува дијалогот меѓу Белград и Приштина


Српскиот премиер Ивица Дачиќ најави дека денеска во Брисел ќе продолжат техничките преговори за административните премини меѓу Косово и Србија. Тој изјави дека преговарачките тимови ќе разговараат за прашањето околу давачките кои се поврзани со премините. Србите од северниот дел на Косово неодамна протестираа затоа што косовските власти и ЕУЛЕКС им барале да плаќаат давачки за роба која останувала во северниот дел од Косово.
XS
SM
MD
LG