Достапни линкови

Фериброд удри во пристаниште во Менхетен, 60 луѓе повредени


Њујоршки патнички ферибот удри во пристаништето во jужен Mенхетен во Њујорк, при што се повредени околу 50 луѓе. Локалните власти соопштија дека двајца од повредените се во тешка здравствена состојба. Причините за сударот се уште се непознати. Американските медиуми јавуваат дека фериботот не се движел со преголема брзина, но сепак силно удрил во пристаништето. Ферибродот пренесувал околу 300 патници од Њу Џерси.
XS
SM
MD
LG