Достапни линкови

Чавез, наместо утре, новиот мандат ќе го започне подоцна


Церемонијата за инаугурација на новиот претседател на Венецуела, е одложена бидејки реизбраниот претседател Уго Чавез не може да присуствува поради болеста. Церемонијата требаше да се одржи утре, кога почнува третиот мандат на Чавез, кој пак се лекува на Куба по неколкуте операции од рак. ПОтпретседателот на Венецуела Николас Мадуро соопшти дека Чавез ќе ја превземе функцијата подоцна.
XS
SM
MD
LG