Достапни линкови

Времето сончево, ама студено


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и студено. Попладне во североисточните делови ќе провејува снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринските температури се бидат ниски се движат од минус 13 до минус четири степени, а дневните од минус шест до пет степени Целзиусови.
XS
SM
MD
LG