Достапни линкови

СДСМ одлучува - бојкот или нови услови за локалните избори


Лидерот на опозициската СДСМ, Бранко Црвенковски.
СДСМ вечерва на вонредна седница на Централниот одбор одлучува дали ќе ги бојкотира локалните избори во март или пак ќе ги дефинира условите за учество. Предвидено е на таканаречениот мини-конгрес, освен членовите на ЦО да дојдат и претседателите на сите општински организации на СДСМ, заедно со пратениците, градоначалниците и досега утврдените кандидати за грдоначалници.
XS
SM
MD
LG