Достапни линкови

Убиени 12 курдски бунтовници во Турција


илустрација
Дванаесет курдски бунтовници биле убиени во денешните борби на југоистокот на Турција, објави турската државна телевизија. До борбите дошло и покрај преговорите меѓу претставници на владата и на затворениот лидер на бунтовниците Абдула Очалан за завршување на 28 годишниот конфликт.
XS
SM
MD
LG