Достапни линкови

Телевизор со две различни програми


Јужнокорејската компанија „Самсунг“ синоќа во Лас Вегас претстави нов телевизор на кој истовремено можат да се гладаат и слушаат две различни содржини. Станува за прв телевизор на светот со мултивју функција. За тоа на гледачите им се потребни специјални 3Д очила како и слушалки. Компанијата не соопшти колку пари ќе чини новиот телевизор кој е со таканаречен ОЛЕД екран.
XS
SM
MD
LG