Достапни линкови

В петок во Белата Куќа средба Обама-Карзаи


Американскиот претседател Барак Обама в петок ќе го прими својот авганистански колега Хамид Карзаи во Белата Куќа на разговори за договор за соработка во областа на безбедноста меѓу двете земји.
Во соопштението од Белата Куќа објавено вчера се вели дека Обама сака да разговара со Карзаи за нивната продолжена транзиција во Авганистан и за заедничката визија за трајно партнерство меѓу САД и Авганистан.
XS
SM
MD
LG