Достапни линкови

Времето сончево и студено


Времето ќе биде сончево со умерена облачност и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Тепмературата ќе се движи од минус пет до четири степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до еден степен.
XS
SM
MD
LG