Достапни линкови

Директорот на Џез фестивалот во Монтре во кома по повреда на скијање


Илустрација: Споменик на починатиот фронтмен на Квин Фреди Меркјури во Монтре.
Основачот и генерален директор на Џез фестивалот во Монтре Клод Нобс е во кома во болницата во Лозана, откако се повредил на скијање за време на празниците, соопшти дирекцијата на фестивалот. Швајцарскиот весник Ле Матин објави дека 76-годишниот Нобс е во кома од 24 декември, откако се повредил во близина на неговиот дом во Монтре на источниот дел од Женевското Езеро.
XS
SM
MD
LG