Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно и ветровито


Времето денеска ќе биде променливо облачно и ветровито, со локални слаби врнежи од снег, особено во североисточните делови. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер. Температурите се движат од минус еден од пет степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до четири степени.
XS
SM
MD
LG