Достапни линкови

Во Пакистан пронајдени 7 тела на автопат


Во Северен Вазиристан во Пакистан биле пронајдени неидетификувани машки тела изрешени од куршуми. Областа во која што биле пронајдени е позната како засолшните на припадните на Ал Каеда. Полициските власти се уште се обидуваат да ги идентификуваат лицата. Ова е втор пат во рок од една недела да бидат пронајдени безживотни тела фрлени на автопат во тој регион. Се уште никој не ја презел одговорноста за смртта на луѓето. Портпаролот на Талибанците соопшти дека телата на загинатите биле на талибански борци кои неодамна биле заробени од безбедносните сили при борбите во милитантската област.
XS
SM
MD
LG