Достапни линкови

Убиени двајца хуманитарни работници во Пакистан


Најмалку двајца хуманитарни работници биле убиени во северозападен Пакистан, соопштуваат тамошните власти. Според нив непознати вооружени лица убиле двајца хуманитарни работници од Фондацијата Ал Кидмат кои биле вклучени во образовен проект. Фондацијата е крило на тврдокорната партија Џамаат-е Ислами. Во вторникот, вооружени напаѓачи убија седум пакистански хуманитарни работници во северозападната област Сваби
XS
SM
MD
LG