Достапни линкови

Силен земјотрес ја погоди Аљаска


Укинато предупредувањето за можно цунами во делови од јужна Аљаска и Канада откако силен земјотрес го потресе регионот. Еден час откако беше издадено предупредувањето, тоа беше укинато. Американскиот Институт за геолошко истражување соопшти дека земјотресот бил со јачина од 7,5 степени. Досега нема извештаи за штета од земјотресот.
XS
SM
MD
LG