Достапни линкови

Шест руски туристи загинаа на италијанските Алпи


Шест руски туристи загинаа на италијанските Алпи во несреќа со моторни санки. Во несреќата сериозно се повредени уште двајца руски туристи. Италијанските новински агенции известуваат дека санките најверојатно изгубиле контрола по што паднале во провалија, но причините за несреќата не се јасни. Во несреќата загинале четири мажи и две жени.
XS
SM
MD
LG