Достапни линкови

Џејкобсон: Рано е да се повлече Јахјага


Се уште е рано за повлекување на Атифете Јахјага, бидејќи не се исполнети условите од договорот на тројцата политички лидери врз основа на кој таа е избрана за претседател на Косово, изјави американската амбасадорка во Приштина Трејси Џејкобсон. Во интервју за косовски медиум, Џејкобсон изјави дека според договорот на лидерите на ДПК, ДСК и АНК, повлекувањето на Јахјага е предвидео по завршувањето на уставната изборна реформа.
XS
SM
MD
LG