Достапни линкови

Неизвесна здравствената состојба на Чавез


Владата во Венецуела соопшти дека претседателот Хуго Чавез е заболен од „тешка “ респираторна инфекција. Министерот за информации Ернесто Вилегас изјави дека Чавез закрепнува по операцијата за отстранување на рак во Куба, но поради инфекцијата ќе мора да се придржува до строгиот медицински третман. Поради неговата болест, Чавез за 18 месеци беше подложен на 4 операции. Се уште не е познато дали Чавез ќе се врати на 10 јануари во Венецуела кога треба да се оддржи церемонијата за неговата инагурација.
XS
SM
MD
LG