Достапни линкови

Најмалку 9 луѓе загинале во Сирија


Сириски активисти за човекови права тврдат дека најмалку 9 луѓе загинале при експлозија на автомобил бомба во близина на главниот град Дамаск. За истиот случај јавува и сириската државна телевизија при тоа не соопштува колку луѓе загинале, обвинувајќи ги „терористите “ за инцидентот. Според податоците на ОН во изминативе 22 месеци откако е започнат конфликтот во Сирија загинале над 60 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG