Достапни линкови

Престрелка во село во Швајцарија, 3-ца убиени


Даилон, 03.01.2013
Три лица биле убиени, а двајца ранети во селото Даилон во Швајцарија, кога 30-годишен напаѓач пукал од автоматска пушка врз луѓето, соопшти полицијата. Дошло и до престрелка со полицијата, при што напаѓачот бил ранет и пренесен во болница. Не се познати неговите мотиви за пукањето, освен дека бил пијан.
XS
SM
MD
LG