Достапни линкови

Хилари Клинтон пуштена од болница


Хилари Клинтон
Американскиот Стејт Департмент соопшти дека државниот секретар Хилари Клинтон била отпуштена од болницата во Њујорк. Докторите кои се грижеа за нејзиното здравје соопштија дека Клинтон остварила добар напредок и дека очекуваат брзо да закрепне.
Клинтон заврши во болница поради тромб, кој се наоѓал меѓу нејзиниот мозок и череп.
XS
SM
MD
LG