Достапни линкови

Моралес загрижен за состојбата на неговиот сојузник Чавез


Приврзаник на Хуго Чавез со неговата слика во рацете
Претседателот на Боливија Ево Моралес изјави дека состојбата на претседателот на Венецуела Хуго Чавез е многу загрижувачка. Моралес изрази надеж дека молитвите ќе помогнат да се спаси животот на Чавез, кој се уште се наоѓа во болница во Куба по операцијата на рак на 11 декември.
XS
SM
MD
LG