Достапни линкови

САД-по маскарот во Конектикат децата во ново училиште


Децата од американското училиште во Конектикат, каде во минатиот месец беа убиени 26 лица се вратија на настава, но на нова локација. Училиштето во градот Монро е преименувано и се вика исто како она во Њутаун, каде се случи масакрот. Полицијата соопшти дека новото училиште кое претходно било затворено е најбезбедното во САД.
XS
SM
MD
LG