Достапни линкови

Киднапирани седум војници во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека вооружена група на лица киднапирала седум војници, кои се возеле во автобус во покраината Пунџаб.
Во минатата недела беа киднапирани дваесет и тројца племенски безбедносни лица. Талибанците соопштија дека милитантите убиле 21 лице од нив. Еден побегнал, а друг бил повреден.
XS
SM
MD
LG