Достапни линкови

Петмина загинати во пожар во Париз


Пет лица, меѓу кои и едно дете, настрадале во пожарот што изутрината избувнал во една шесткатница во северното предградие на Париз. Во пожарот во чие гаснење учествувале стотина пожарникари, имало и десетина полесно повредени.
XS
SM
MD
LG