Достапни линкови

Хуго Чавез е свесен по операцијата на рак


Потпретседателот на венецуела изјави дека Хуго Чавез е свесен и информиран за неговата здравствена состојба по четвртата операција на рак во изминативе 18 месеци. Потпретседателот Николас Мадуро вели дека го посетил претседателот Чавез два пати по интервенцијата на 11 декември во Куба. За сега нема дополнителни детали за здравствената состојба на лидерот.
XS
SM
MD
LG