Достапни линкови

Обама повикува да се потврди буџетот


Претседателот на САД, Барак Обама го повика Претставничкиот дом да ја потврди одлуката на Сенатот кој го изгласа новиот буџет за 2013 а со тоа и проширувањето на даноците за средната класа Американци. Тој рече дека договорот е вистинското нешто за нивната земја. Во текот на ноќта буџетот помина пред Сенатот.
XS
SM
MD
LG