Достапни линкови

Убуени седуммина хуманитарци во Пакистан


Седуммина пакистански државјани, вработени во една хуманитарна организација се убиени денеска откако на нив пукале непознати лица мотоциклисти. Станува збор за шест жени и еден маж а нивниниот возач е повреден. Денешниот напад следува по серијата напади в о северен Пакистан над волонтери кои учествувале во вакцинирањет против детска парализа.
XS
SM
MD
LG