Достапни линкови

Јанкуловска: новата година дочекана мирно


Новата 2013 година е пречекана мирно и без поголеми инциденти на целата територија на државата. Регистрирани се 10 сообраќајни несреќи, од кои во две животот го загубија две лица, изјави денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.
Постои тренд на намалување на прекршоците во текот на новогодишната ноќ, рече Јанкулоска по посетата на Сообраќајната полиција на Град Скопје.
Станува збор за прекршоци како имотни деликти, караници, меѓусебни недоразбирања.
Неодговорното однесување во сообраќајот пак, рече Јанкуловска, и натаму претставува сериозна закана.
XS
SM
MD
LG