Достапни линкови

Бесими:поголеми чекори кон НАТО во 2013


Министерот за одбрана Фатмир Бесими денеска преку видео-врска им ја честита Новата 2013 година на македонските мировници во мисиите ИСАФ во Авганистан, Алтеа во Босна и Херцеговина и Унифил во Либан, како и на сите граѓани на Република Македонија посакувајќи им среќа, успех, просперитет и мир.
Војниците во трите мировни мисии, им порачаа на министерот Бесими и присутниот генерал Димче Петревски дека се во одлична здравствена состојба, и ќе продолжат професионално и беспрекорно да ги извршуваат нивните задачи.
Посакувам Република Македонија да прави уште поголеми чекори напред кон евроатлантските интеграции, истакна министерот за одбрана Бесими.

Препорачано

XS
SM
MD
LG