Достапни линкови

Американскиот сенат го изгласа буџетот за 2013


Американскиот Сенат ноќеска го изгласа законот за буџет, што е прв чекор кон избегнување на „фискалната бездна“-автоматско зголемување на даноците и намалување на трошоците кои би можеле САД да ги воведат во нова рецесија. Законот треба да добие зелено светло и од Претставничкиот дом каде што мнозинство имаат републиканците а потоа треба да го потпише и претседателот Барак Обама. САД беа соочени со „фискалната бездба“ откако даночните олеснувања од времето да Џорџ Буш истекоа вчера.
XS
SM
MD
LG