Достапни линкови

Времето денеска-претежно сончево


За денеска метеоролозите најавуваат претежно сончево време со пјава на утринска магла во некои ктлини. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 5 степени на повисоките до 12 степени во јужните делови од земјата. Во Скопје се очекува слично време.
XS
SM
MD
LG