Достапни линкови

Хашкиот трибунал ги затвора канцелариите во Хрватска и во Косово


Хашкиот трибунал.
Хашкиот трибунал денеска објави дека ги затвора теренските канцеларии во Загреб и Приштина. Одлуката е донесена во согласност со стратегијата за завршување на мисијата на Меѓународниот суд за воени злосторства извршени на подрачјето на поранешна Југославија. Канцелариите на Хашкиот трибунал во Белград и Сараево остануваат отворени за да продолжат да даваат поддршка за работата на Трибуналот.
XS
SM
MD
LG