Достапни линкови

Двојно убиство и самоубиство во Кисела Вода


Илустрација.
Во скопска Кисела Вода синоќа се случи двојно убиство и самоубиство. Триесет и четиригодишен скопјанец е осомничен дака ја застрелал својата 27-годишна вереница, како и уште една сè уште неидентификувана жена која била пронајдена застрелана во неговиот автомобил. Подоцна осомничениот најверојатно се самоубил. Полицијата соопшти дека работи на утврдување на идентитетот и целосно расчистување на случајот.
XS
SM
MD
LG