Достапни линкови

Новата Година пристигна на Кирибати, Самоа и на Божиќните Острови


Нова Година на Самоа.
Новата 2013 година пристигна за жителите и посетителите на островите Кирибати, Самоа и Божиќните Острови во јужниот Пацифик во 11 часот по македонско време. Луѓето во Сиднеј се подготвени и го очекуваат спектакуларниот огномет за означување на почетокот на Новата Година. За прв пат по неколку децении во главнииот град на Мјанмар, Рангун, се одржува централна новогодишна прослава со музичка програма и огномет.
XS
SM
MD
LG