Достапни линкови

Црвенковски - За нас повеќе нема враќање назад


Новогодишно обраќање на лидерот на опозицискиот СДСМ Бранко Црвенковски во Скопје.
Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски во новогодишната честитка до граѓаните посака разумот да го победи лудилото, и, како што рече, волјата на народот да биде поцврста од диктатурата на власта. Тој посака 2013 да донесе нов почеток и да биде победничка за Македонија.

„Секој кој мисли дека има трето, дека може да остане настрана од ова што ни се случува, се лаже и себе си и сопствената совест! Ние од СДСМ и од здружената опозиција Сојуз на иднината нашиот избор веќе го направивме. За нас запирање, за нас враќање назад повеќе нема. Одиме до крај!“, порача Црвенковски во новогодишната честитка до граѓаните.
XS
SM
MD
LG